Zdeňkovo poznámky

Co zjistím a opakovaně vyheldávám, tak sem zapíšu

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


finance:vozp

VoZP

Registrace

  1. Otevřete Žádost o registraci na Klientský portál VoZP.
  2. Vyplňte všechny požadované údaje (jméno, příjmení, datum narození, e-mail, telefonní číslo na mobil) a zaškrtněte souhlas se zpracováním osobních údajů.
  3. Zvolte svoji roli.
  4. Pokud se registrujete jako pojištěnec, zadejte do dalších kolonek své rodné číslo (bez lomítka) a číslo průkazu ze své karty pojištěnce (průkaz EHIC) – dvacetimístný kód vlevo dole (pozor, registraci lze dokončit pouze s platným průkazem pojištěnce, ověřte si prosím na své kartičce EHIC datum platnosti a případně na Call centru požádejte o zaslání nové).
  5. Klikněte na „Odeslat“. Na e-mailovou adresu vám přijde e-mail s ověřovacím kódem a současně vám do telefonu přijde SMS s jiným kódem. Oba tyto číselné kódy zadejte do příslušných kolonek a klikněte na „Ověřit kódy“, tím bude ověřen váš e-mail a telefon.
  6. Pokud byly kontaktní údaje úspěšně ověřeny, klikněte na „Podat žádost“. Do e-mailu vám přijde zpráva o vytvoření identity s internetovou adresou k pozdějšímu dokončení registrace. Tento e-mail nemažte, budete jej později potřebovat k prvnímu přihlášení.
  7. Poštou vám na vaše jméno a zadanou adresu přijde během několika dní dopis s aktivačním kódem. Je to nutné z toho důvodu, že na portálu jsou každému zaregistrovanému klientovi k dispozici citlivé údaje o zdravotní péči.

PRVNÍ PŘIHLÁŠENÍ PO OBDRŽENÍ DOPISU:

  1. V e-mailu vyhledejte zprávu s předmětem „VoZP: vytvoření identity na Klientském portálu VoZP“ (viz výše bod 6.). Klikněte na internetovou adresu pro první přihlášení. Otevře se stránka pro dokončení registrace. Vložte své přihlašovací jméno (zpravidla je jím vaše e-mailová adresa), zvolte si heslo a toto heslo ještě jednou potvrďte.
  2. Klikněte na „Odeslat“ – na mobil vám přijde SMS s ověřovacím kódem, který zadejte do zobrazené kolonky a klikněte na „Potvrdit“.
  3. Klikněte na „Zadat aktivační kód“. Z dopisu, který vám přišel poštou, opište dvanáctimístný aktivační kód a klikněte na „Potvrdit“. Klientský portál se spustí a můžete začít využívat všechny jeho funkce.

Zdroj: https://www.vozp.cz/registrace-do-klientskeho-portalu

finance/vozp.txt · Poslední úprava: 2020/12/08 06:13 autor: Zdeněk Havlík

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki